Regionsgolf  – Breinholtgård Golf Klub

Arkiv

2018201920202021

Tilmeldte hold i 2022

VEST ABCD
Række A
Pulje 3

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Kent Thomsen
2887 4201

Send mail

VEST ABCD
Række B
Pulje 5

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Frank Thomsen
9387 0408

Send mail

VEST ABCD
Række C
Pulje 7

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Merete Jensen
5122 2770

Send mail

VEST ABCD
Række D
Pulje 5

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Frank Andersen
2542 8352

Send mail

VEST Senior
Række A
Pulje 5

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Heidi Birkelev
2227 2566

Send mail

VEST Senior
Række B1
Pulje 4

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Lars Smedegaard
2119 3140

Send mail

VEST Senior
Række B2
Pulje 7

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Bo Sejerup
2030 6316

Send mail

VEST Veteran
Række B
Pulje 4

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Kim Meyer
4025 0661

Send mail

VEST Veteran
Række C
Pulje 10

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Karsten Valeur
4037 4775

Send mail

VEST Super Vet.
Række A
Pulje 4

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Finn Hansen
4016 7812
Send mail

VEST Super Vet.
Række C
Pulje 13

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Søren Lysgaard
2085 9842

Send mail

Resultat af puljespillet

ABCD række A pulje 3: Nr 2 med 6 point efter Rbe med 10

ABCD række B puje 5: Nr. 2 med 6 point efter Vejen med 10

ABCD række C pulje 7: Nr. 1 med 10 point foran Varde med 8

ABCD række D pulje 5: Nr. 1 med 12 point foran Gyttegård med 4

Senior række A pulje 5: Nr. 4

Senior række B pulje 4: Nr. 2 med 6 point efter Gyttegård med 6

Senior række B pulje 7: Nr. 4

Veteran række B pulje 4: Nr. 4

Veteran række C pulje 10: Nr. 2 med 6 point efter Åskov med 12

Super Veteran række A pulje 4: Nr. 1 med 9 point foran Esbjerg med 9

Super Veteran række C pulje 13: Nr. 1 med 11 point foran Vejen med 9

Der er således 4 hold der går videre til slutspillet.

Resultat af slutspillet

Vest ABCD række C

16-dels finale: BGK tabte 5 – 6 til Holmsland

Vest ABCD række D

8-dels finale: BGK tabte 4 – 7 til Fanø.

VEST Super Veteran række A

Kvartfinale: BGK vandt 7,5 – 3,5 over Herning.
Semifinale: BGK vandt 9 – 2 over Holstebro.
Finale: BGK tabte 2 – 9 til Vejle.

VEST Super Veteran række C

8-dels finale: BGK vandt 7 – 4 over Kolding.
Kvartfinale: BGK vandt 8 – 3 over Midtfyn.
Semifinale: BGK tabte 9 – 2 til Stensballegård.

Resultater, stillinger og kampprogrammer

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række A  Pulje 3

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række B  Pulje 5

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række C  Pulje 7

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række D  Pulje 5

Tilbage til top af siden

VEST Senior – Række A  Pulje 5

Tilbage til top af siden

VEST Senior – Række B1  Pulje 4

Tilbage til top af siden

VEST Senior – Række B2  Pulje 7

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række B  Pulje 4

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række C  Pulje 10

Tilbage til top af siden

VEST Super Veteran – Række A  Pulje 4

Tilbage til top af siden

VEST Super Veteran – Række C  Pulje 13