Regionsgolf  – Breinholtgård Golf Klub

Arkiv:

201820192020

Tilmeldte hold i 2021

VEST ABCD
Række B1
Pulje 8

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Heidi Birkelev
2227 2566

Send mail

VEST ABCD
Række B2
Pulje 7

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Claus-Henrik Jørgensen
2243 4298

Send mail

VEST ABCD
Række C
Pulje 6

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Merete Jensen
5122 2770

Send mail

VEST ABCD
Række D
Pulje 5

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Carina Nielsen Smedegaard
4011 3722

Send mail

VEST Senior
Række A
Pulje 8

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Kent Thomsen
2887 4201

Send mail

VEST Senior
Række B1
Pulje 10

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Lars Smedegaard
2119 3140

Send mail

VEST Senior
Række B2
Pulje 9

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Frank Thomsen
9387 0408

Send mail

VEST Veteran
Række B
Pulje 5

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Karsten Valeur
4037 4775

Send mail

VEST Veteran
Række C
Pulje 12

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Kim Meyer
4025 0661

Send mail

VEST Veteran
Række D
Pulje 10

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Søren Lysgaard
2085 9842

Send mail

VEST Super V.
Række A
Pulje 8

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Finn Hansen
4016 7812
Send mail

Resultater, stillinger og kampprogrammer

BGK havde 11 hold med i turneringen med følgende resultater.

Vest Række B Pulje 7
Sidst med 2 point efter Vejen med 6.

Vest Række B Pulje 8
Puljevinder med 10 point foran Skærbæk med 8.
1/16-dels finale: Vandt over Fanø med 11 – 0
1/8-dels finale: Vandt over Nordborg med 10 – 1
Kvartfinale: Vandt over Sct. Knuds med 9,5 – 1,5
Semifinale: Vandt overHolmsland med 7 – 4
Finale: Vandt over Stensballegaard med 9 – 2
Landsfinale: Vandt over Simon’s med 7 – 4

Stort TIL LYKKE med mesterskabet

Vest Række C Pulje 6
Nr. 3 med 6 point efter Esbjerg med 6.

Vest Række D Pulje 5
Sidst med 2 point efter Varde med 6.

Vest Række SA Pulje 8
Nr. 2 med 8 point efter Ribe med 8.

Vest Række SB Pulje 9
Puljevinder med 6 point efter Trehøje med 6.
Kvartfinale: Tabte til Kaj Lykke med 5 – 6

Vest Række SB Pulje 10
Nr. 2 med 6 point efter Kaj Lykke med 12.

Vest Række VB Pulje 5
Nr. 3 med 6 point efter Esbjerg med 8.

Vest Række VC Pulje 12
Puljevinder med 12 point foran Henne med 6.
1/8-dels finale: Tabte til Aabenraa med 0 – 11

Vest Række VD Pulje 10
Sidst med 0 point efter Esbjerg med 6.

Vest Række SVA Pulje 8
Nr. 2 med 10 point efter Esbjerg også med 10.

Landsvinderne række B

Heidi Birkelev – Dorte Omann – Ole Byrresen – Kent Thomsen – Per Wilton – Nasko Atanasov

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række B1  Pulje 8

Slutspil

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række B2  Pulje 7

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række C  Pulje 6

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række D  Pulje 5

Tilbage til top af siden

VEST Senior – Række A  Pulje 8

Tilbage til top af siden

VEST Senior – Række B1  Pulje 10

Tilbage til top af siden

VEST Senior – Række B2  Pulje 9

Slutspil

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række B  Pulje 5

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række C  Pulje 12

Slutspil

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række D  Pulje 10

Tilbage til top af siden

VEST Super Veteran – Række A  Pulje 8