Regionsgolf  2020 – Breinholtgård Golf Klub

Tilmeldte hold

VEST ABCD
Række A Pulje 5

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Martin Olsen
2825 3026

Send mail

VEST ABCD
Række B Pulje 7

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Heidi Birkelev
2227 2566

Send mail

VEST ABCD
Række C Pulje 6

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Merete Jensen
5122 2770

Send mail

VEST ABCD
Række D Pulje 4

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Bo Sejerup
2030 6316

Send mail

VEST Senior
Række A Pulje 3

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Kent Thomsen
2887 4201

Send mail

VEST Senior
Række B Pulje 7

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Frank Thomsen
9387 0408

Send mail

VEST Veteran
Række A Pulje 2

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Henning Jeppesen
2993 6028

Send mail

VEST Veteran
Række B Pulje 4

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Søren Lysgaard
2085 9842

Send mail

VEST Super Veteran
Række B Pulje 7

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Finn Hansen
4016 7812
Send mail

Stillinger og kampprogrammer

Bemærk: Dato kan være ændret siden opdatering af hjemmesiden.

Vest ABCD – række A pulje 5

Der var 2 hold i rækken.,
BGK tabte begge matcher mod Ribe og blev således nr. 2 og sidst.

Vest ABCD – række B pulje 7

Der var 3 hold i rækken.
Alle sluttede med 2 turneringspoint, stillingen blev afgjort på kamppoint. BGK blev nr. 2.

Vest ABCD – række C pulje 6

Der var 4 hold i rækken.,
BGK vandt alle  matcher og blev nr. 1.
Stort TIL LYKKE.

8. juni  16-dels finale: BGK vandt 7 – 4 over Vejen.
15. juni  8-dels finale: BGK vandt 6 – 5 over  mod Blåvandshuk.
22. juni  kvartfinale: BGK tabte med  3 – 8 til Nordvestjyst

Vest ABCD – række D pulje 4

Der var 3 hold i rækken.
BGK og Ribe sluttede begge med 3 turneringspoint, men Ribe var bedst på kamppoint. BGK blev nr. 2.

Vest Senior – række A pulje 3

Der var 3 hold i rækken.,
BGK vandt 3 ud af 4 matcher og blev nr. 1
med 6 point foran Tønder med 4 point.
Stort TIL LYKKE.

31. juli Kvartfinale: BGK vandt 8 – 3 over Blommenslyst
7. august Semifinale: BGK vandt 6 – 5 over Svendborg
22. august Finale: BGK tabte til Randers med 9,5 – 1,5

Det blev ikke til en finale sejr – men flot at komme så langt – TIL LYKKE.

Vest Senior – række B pulje 7

Der var 3 hold i rækken.
BGK tabte alle matcher og blev sidst i puljen

Vest Veteran – række A pulje 2

Der var 3 hold i rækken.,
BGK vandt 1 match og blev sidst i puljen.

Vest Veteran – række B pulje 4

Der var 2 hold i rækken.
BGK vandt 1 match og tabte 1, men blev sidst i puljen på grund ag en dårligere score

Vest Super Veteran – række B pulje 7

Der var 3 hold i rækken.,
BGK vandt alle 4 matcher og blev puljevinder
Stort TIL LYKKE!.

24. juli 8-dels finale: BGK vandt 10 – 1 over Royal Oak
31. juli kvartfinale: BGK vandt med 9 – 2 over Sønderborg
7. august semifinale: BGK vandt med 9 – 2 over Svendborg
21. august finale: BGK tabte til Horsens med 7,5 – 3,5

Det blev ikke til en finale sejr, men flot at nå så langt – TIL LYKKE!

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række A  Pulje 5

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række B  Pulje 7

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række C  Pulje 6

Slutspil
Puljespil

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række D  Pulje 4

Tilbage til top af siden

VEST Senior – Række A  Pulje 3

Slutspil
Puljespil

Tilbage til top af siden

VEST Senior – Række B  Pulje 7

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række A  Pulje 2

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række B  Pulje 4

Tilbage til top af siden

VEST Super Veteran – Række B  Pulje 7

Slutspil
Puljespil