Regionsgolf – 2018.

Tilmeldte hold

VEST ABCD – Række A

Slutstilling puljespil: 2. plads

Stilling – Kampprogram

VEST ABCD – Række B

Slutstilling puljespil: 3. plads

Stilling – Kampprogram

VEST ABCD – Række C

Slutstilling puljespil: 4. plads

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Bruttotrup

Kaptajn

Bruttotrup

Kaptajn

Bruttotrup

Kent Thomsen

Min G. Hansen
Rikke Bernhard
Brian Lauridsen
Per Christensen
Robin Thybo
Thomas Nielsen
Peter Skjærbæk
Kim Lund

Jørn Mols Hansen

Heidi Birkelev
Dorte Omann
Joan Valeur
Per Wilton
Lars Smedegaard
Olav Olsen
Henning Jeppesen
John B. Christensen

Merete Jensen

Anni Taarn Nielsen
Lise Johansen
Lone Ibsen
Allan Baun
Kurt Tjørnelund
Frank Thomsen
Rasmus Graarup
Per Nørsten
Thomas Bailey

VEST Veteran – Række Elite

Slutstilling puljespil: 4. plads

Stilling – Kampprogram

VEST Veteran – Række A

Slutstilling puljespil: 4. plads

Stilling – Kampprogram

VEST Veteran – Række C

Slutstilling puljespil: 1. plads

Stilling – Kampprogram

Kaptajn

Bruttotrup

Kaptajn

Bruttotrup

Kaptajn

Bruttotrup

Vilhelm Larsen

Grete Larsen
Anne-Grethe Nielsen
Finn Hansen
Henning Jeppesen
Ole Byrresen
Ib Olsen
Jørn Ibsen

Lilli Frøkjær
Gurli Haandbæk
John Hansen
Jens Vad Christensen
Peter Larsen

Sven Jensen
40 10 95 98

Jette Toft Christensen
Edith Hansen
Karen Frederiksen
Carsten Christensen
Kaj M. Pedersen
Søren Lysgaard
Erik M. Pedersen
Per Hansen
Svend Bjørnhardt

Resultat af puljespillet.

Puljespillet er slut,.
Som den eneste af de 6 deltagende hold vandt Veteran C puljespillet og gik videre til slutspillet.

Vest ABCD
A: BGK blev nr. 2 med 4 point efter Vejen med 6 point.
B: BGK blev nr. 3 med 6 point, á point med Ribe, Varde tog 1. pladsen med 10 point.
C: BGK blev nr. 4 (sidst) med 4 point, á point med Blåvandshuk.

Vest VETERAN
VE: BGK blev nr. 4 (sidst) med 4 point, á point med Juelsminde.
VA: BGK blev nr. 4 (sidst) med 2 point.
VC: BGK blev nr 1 med 10 point foran Blåvandshuk med 8 point – Til Lykke til Svens hold!
–      I 1/8-delsfinalen vand BGK over Stensballegård med 5,5 – 5,5,
–      men i kvartfinalen tabte BGK til Aahus Aadal med 4 – 7.

Stillinger og kampprogrammer

Bemærk: Dato og spilletid kan være ændret siden opdatering af hjemmesiden.

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række A  Pulje 4

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række B  Pulje 7

Tilbage til top af siden

VEST ABCD – Række C  Pulje 7

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række Elite  Pulje 6

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række A  Pulje 7

Tilbage til top af siden

VEST Veteran – Række C  Pulje 13

Slutspil

Puljespil